הוראות שימוש

להוראות התאמה של +AirWay גלול למטה.

Air-Way הינו סד דנטלי אשר מעניק תמיכה ללסת התחתונה במהלך השינה, מונע את צניחתה ובכך מספק פיתרון לגורם הישיר להיווצרות הנחירות והפסקות נשימה בשינה. הסד גם חוצץ בין הלסת התחתונה והעליונה ובכך מגן על השיניים מנזקים הנגרמים עקב חריקת שיניים.

Air-Way מיוצר מ- EVA – חומר הניתן לעיצוב לאחר חימום באמצעות הפעלת לחץ ומתקשה בקירור. בהליך פשוט האורך פחות מ- 2 דקות, מותאם ה- Air-Way למבנה הפה והלסתות באופן מיטבי. למדידה מדויקת של הזמנים מומלץ להיעזר בשעון עצר (סטופר) ובמראה. ראו גם סרטון להלן להדגמת הליך ההתאמה.

 1. שטוף את חלל הפה.
 2. הכנס את הידית הכחולה המצורפת לפתח הנשימה בחלק הקדמי של ה- Air-Way עד שיגיע  לצד השני של ההתקן.
 3. הנח את ההתקן בספל והוסף מים בטמפרטורה של 70-80 מעלות (3/4 רותחים עם 1/4 מי ברז), כך שכל ההתקן טבול במים. יש להניח את  Air-Way באלכסון על מנת שהידית הכחולה תבצבץ מעל המים ותאפשר שליפה קלה של ההתקן מהמים החמים (תמונה 1).
 4. השאר את Air-Way במים החמים למשך 60 שניות ולאחר מכן שלוף אותו החוצה בעזרת הידית הכחולה. נער בעדינות את ה- Air-Way משאריות המים החמים למשך 2 שניות (תמונה 2).
 5. הסט מעט את הלסת התחתונה קדימה, הכנס ומקם את Air-Way בפה כך שיהיה מונח על השיניים התחתונות, סגור בעדינות את הפה כך שהסד יעטוף גם את השיניים העליונות. שים לב לא לנשוך את שולי הסד.
 6. באמצעות הלשון, דחוף את ההתקן אל מול החלק הפנימי של השיניים הקדמיות.
 7. נשך את ההתקן כאשר הלסת התחתונה מוסטת קדימה ובמקביל, באמצעות החלקת אצבעותיך מהשיניים הקדמיות לעבר השיניים הטוחנות הצמד היטב את שולי הסד לצד החיצוני של השיניים. עשה זאת במשך 20 שניות עד שתרגיש שהסד כבר מתחיל להתקשות בחזרה. (תמונות 3+4).
 8.  הוצא את Air-Way מהפה והשרה אותו במשך 30 שניות במים קרים על מנת שיתקשה וישמור על צורתו. נתק את המקלון מההתקן (תמונה 5). שמור את המקלון להתאמה חוזרת במידת הצורך.
 9. Air-Way מוכן עתה לשימוש.הכנס אותו לפיך לפני השינה. לניקוי, שטוף היטב במים פושרים אחרי כל שימוש (ניתן להיעזר במברשת שיניים). ההתקן מיועד לתקופה של כשנה. לאחר תקופה זו מומלץ להחליף את ההתקן.
 10. Air-Way מיוצר מ-EVA , חומר המאושר על ידי מנהל המזון האמריקאי. חומר זה ניתן לריכוך חוזר כך שבמידה ולא התקבלה התאמה מספקת ניתן לחזור על התהליך עד 4 פעמים.
 11. פרק הזמן הנדרש להתרגל ל- Air-Way הינו בדרך כלל קצר מאוד, מספר ימים בודדים. במידה ולאחר השימוש הנך חש באי נוחות בלסת התחתונה ניתן לעסות אותה מעט, תחושה זו עוברת בד”כ פרק זמן קצר לאחר היקיצה. במידה ויש כאבים חזקים הפסק את השימוש ופנה לייעוץ אצל רופא שיניים.
 12. לבעלי שיניים תותבות ו/או פלטות יש להיוועץ עם רופא שיניים לפני ביצוע התאמת ההתקן והשימוש בו.

air-way הוראות שימוש

1.חימום (75 מעלות, 60 שניות) 2. שלוף את ההתקן 3. הכנס לפה ונשך כמוסבר בסעיף 7, במשך 20 שניות. 4. החלק את אצבעותיך על ההתקן תוך כדי נשיכה. 5. קרר את ההתקן – כעת מוכן לשימוש.

 מתי אין להשתמש ב- Air-Way?

 1. מתחת לגיל 18
 2. לאנשים שאובחנו כסובלים מדום נשימה מרכזי במהלך השינה (CSA).
 3. אם הינך סובל מאסטמה או מבעיות נשימה חמורות אחרות למעט לאחר ייעוץ ואישור רופא.
 4. אם איבדת שיניים או במקרים של פצעים בפה, דלקות חניכיים או דימומים.
 5. במידה ועברת השתלת שיניים בשלושת החודשים האחרונים או במקרים של שיניים רופפות או סתימות רופפות.
 6. לסובלים מכאבים בלסתות.
 7. אם הינך משתמש בשיניים תותבות, פלטה או במכשיר אחר נוסף נגד נחירות.
 8. יש להיוועץ ברופא לגבי המשך השימוש בכל מקרה של כאב מתמשך, נוקשות של השרירים סביב הלסתות,
   כאב בעת לעיסה, נעילה של הלסתות, כאב בעת פיהוק, שינוי במנח הלסתות.

      (*) כל ההוראות נכתבו בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד.

 

בתמונות להלן ניתן לראות איך אמורה להיראות התאמה נכונה של הסד:

שולי הסד אינם “מקופלים”. חריץ מעבר האוויר פתוח.

הצמדת הסד מהצד הפנימי באמצעות הלשון ובמקביל הידוקו עם האצבעות על השיניים מהצד החיצוני מביאים לכך ששולי הסד נמתחים ומתארכים כלפי מעלה, ובמקביל הסד מתאים את עצמו למבנה הלסת. במצב זה הסד עוטף את השיניים באופן יעיל ואינו נשמט.

לפיכך ניתן לראות בתמונה שגובה הסד המוכן לעומת המקור גבוה יותר. 

הוראות התאמה לסד דנטלי מתכוונן +AirWay 

+AirWay מיוצר מ- EVA, חומר הניתן לעיצוב לאחר חימום באמצעות הפעלת לחץ ומתקשה בקירור. בהליך פשוט האורך 2 דקות בלבד מותאם ה- +AirWay למבנה הפה והלסתות באופן מיטבי. למדידה מדויקת של הזמנים מומלץ להיעזר בשעון עצר (סטופר).

 1. שטוף את חלל הפה.
 2. הנח את ההתקן בספל והוסף מים בטמפרטורה של 75-80 מעלות (3/4 מים רותחים עם 1/4 מי ברז), כך שכל ההתקן טבול במים. השאר את +AirWay במים החמים למשך 60 שניות ולאחר מכן שלוף אותו החוצה. נער את הסד בעדינות משאריות המים החמים ותן למטופל להרגיש את החום על שפתותיו ואז הכנס אותו לפיו ומקם אותו.
 3. עבור בעלי מנשך נורמאלי, יש לעשות את ההתאמה החד פעמית כאשר החיצים (הנמצאים בחלק התחתון של הסד משני צדדיו) מכויילים על הספרה 5.
 4. נשך את ההתקן בהחלטיות, כאשר הלסת התחתונה מוסטת קדימה למשך 20 שניות.
 5. הוצא את +AirWay מהפה והשרה אותו במשך 30 שניות במים קרים על מנת שיתקשה וישמור על צורתו.
 6. +AirWay מוכן עתה לשימוש. רצוי לשטוף במים מדי יום ולנקותו עם מברשת שיניים אחת למספר ימים. ההתקן מיועד לתקופה של כשנה. לאחר תקופה זו מומלץ להחליף את ההתקן.
 7. פרק הזמן הנדרש להתרגל ל- +AirWay הינו בדרך כלל קצר מאוד, מספר ימים בודדים. במידה ולאחר השימוש הנך חש באי נוחות בלסת התחתונה ניתן לעסות אותה מעט, תחושה זו עוברת בד”כ פרק זמן קצר לאחר היקיצה. במידה ויש כאבים חזקים הפסק את השימוש ופנה לייעוץ אצל רופא שיניים.

צרו קשר

לוגו של וואטסאפ
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן